Вирално видео се шири на интернет од Европарламентот каде што вчера говор пред европратениците одржа претседателката на Евроспката комисија Урсула фон дер Лајен.

За време на нејзиниот говорот на парламентарната сесија на Европскиот парламент во Стразбур, комесарката Јива Јохансон спокојно си плетеше.

Видеото наиде на голем интерес во јавноста.