Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган беше во посета на Русија, каде имаше средба со претседателот Владимир Путин.

Тие заедно го посетија авијациското шоу МАКС, при што најдоа време да се освежат со по еден сладолед, пренесува Гардијан.

– Ќе платиш ли и за мене?, го праша Ердоган својот домаќин. – Секако ти си мој гостин, одговори рускиот претседател.