Ознака: путин
Свет 07:35

РУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ВО КИНА: Путин во дводневна посета на Пекинг, каде што ќе се сретне со својот колега Си Џинпинг

Свет 10:02

ПУТИН: Русија го поддржува кинескиот план за мирно решавање на кризата во Украина, Кина ги зема предвид факторите зад конфликтот

Свет 11:55

Првата меѓународна посета на Путин во новиот мандат ќе биде во Кина на 16 и 17 мај

Свет 07:12

ДЕНЕСКА ВО МОСКВА: На заклетвата на Путин нема да присуствуваат амбасадорите на ЕУ, САД, Германија, В. Британија и балтичките земји

Свет 09:25

ПУТИН: Русија не е поканета на мировната конференција во Швајцарија, каде ништо не може да се реши без Москва

Свет 09:34

ЗЕЛЕНСКИ: Путин ќе направи се годинава да ја скрши Украина, но ние ја зголемуваме нашата способност да го уништиме окупаторот

Свет 14:56

ПУТИН: Руската рака ќе стигне до сите кои наредиле и имале корист од терористичкиот напад во Крокус Сити Хол во Москва

Свет 12:41

ПУТИН: Русија не бара судир со вазалите на САД во И. Европа, го плашат народот дека ќе ги нападнеме само за да им ги земат парите

Свет 11:15

ПУТИН: Ловците Ф-16 ќе бидат легитимна цел за Русија, како и аеродромите од кои полетуваат

Свет 09:53

Бајден на митинг во Северна Каролина го нарече Путин „касап“