Воен хеликоптер се урна во Азербејџан, при што загинаа 14 лица, а двајца се повредени, соопшти денеска Државната гранична служба.

Како што се наведува, леталото на таа служба се урнало на полигонот Гарагејбат во регионот Сизин, пренесува РИА Новости.

Несреќата се случила за време на обука.