Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан го посакува во својот тим играчот од средниот ред на Манчестер jунајтед, Пол Погбa.

Како што објави Марка, Манчестер е подготвен да го продаде 26-годишниот Французин за 130 милиони евра.

– Навистина ми се допаѓа Погба. Тој е разновиден играч, знае како да нападне и како да се брани, изјави Зидан.

На фудбалскиот пазар, Погба се проценува на 90 милиони евра. Тој има важечки договор си Јунајтед до 30 јуни 2021 година.

Во тековната сезона, Погба настапи на 43 натпревари за Манчестер јунајтед, постигна 16 гола и забележа 11 асистенции.