Дваесет и три годишно момче од пробиштипското селото Трипатанци, е приведен поради обљуба на малолетничка.

Т.С., како што соошти МВР бил лишен од слобода, бидејќи на завчера околу 23:00 часот, со изговор за заеднички брачен живот, извршил обљуба врз малолетничка.

Тој следниот ден му се јавил на нејзиниот родител и му соопштил дека малолетничката ја однел во својот дом.

По целосно документирање на случајот, против Т.С. ќе биде поднесенa кривична пријава по член 188 од КЗ.