Македонскиот ракометен репрезентативец, Бојан Маџовски кој игра на крилната позиција, е најновото засилување за екипата на Еурофарм работник.

Битолскиот прволигаш вчера го донесе во своите редови и голманот Никола Митревски кој исто така е дел од македонската репрезентација.

Еурофарм работник имаа амбиции да создаде силен тим за наредната сезона во која има изборено учество во СЕХА лигата и во ЕХФ купо