Гордиот татко Дејвид Бекам објави вест на својот профил на Инстаграм дека неговата ќерка Харпер Севен освоила сребрен медал.

Ќерката на Викторија и Дејвид Бекам не тргна по стапките на нејзината мајка, ниту на татко и. Таа е борбена девојка, а моментално нејзината најголема страст е џудото.

Имено, Дејвид Бекам со своите обожаватели на Инстаграм ја сподели веста дека неговата девојка освоила сребрен медал во џудо.

На фотографијата се гледа десетгодишната Харпер како позира во кимоно со сребрен медал околу вратот.

Под фотографијата се појави гордата мајка, која напиша “Харпер Севен, ти си легенда! Ние сме толку горди на тебе!”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by David Beckham (@davidbeckham)