Со фотографија на која е заедно со министерот за надворешни работи, Никола Димитров, поранешниот шеф на грчката дипломатија, Никос Коѕијас, на неговиот официјален Твитер профил ја одбележа годишнината од потпишувањето на Договорот од Преспа, јави МИА од Атина.

-Една година, мој пријателе, Никола Димитров, напиша Коѕијас заедно со фотографијата.

-Направивме историја, размислувајќи за иднината, мој пријателе!, одговори Димитров под фотографијата и ја сподели на неговиот Твитер профил.