Ознака: коѕијас

КОЅИЈАС: Ви велам сега не е лесно да се поништи Договорот од Преспа оти со кое име ќе влезе во НАТО, Република Македонија веќе не постои

Коѕијас: Грчката Влада го поткопува Договорот од Преспа

Коѕијас пишува книга за Договорот од Преспа: Еден том за ПЈРМ односно за С. Македонија

КОЅИЈАС: Скопје под споменикот на Александар Македонски денеска напиша дека е грчки

Коѕијас: Мој пријателе Димитров, направивме историја

Коѕијас: Зоран и Никола, историјата е училиште, а не затвор

Свет 16:21

Закана од маж до Коѕијас: Ќе бидеш егзекутиран!

ГРЦИЈА: ПРАТО бара Ципрас да реагира за изјавата на Каменос за таен договор меѓу Коѕијас и Заев за името

КОЅИЈАС: Да бев уште во владатa ќе му ги истегнев ушите на Заев

Свет 12:41

НОВА ДЕМОКРАТИЈА: Ако Ципрас се плаши, Коѕијас да го објави писмото на 9 странци за оставката