Ненадејната смрт на Хозе Антонио Рејес го потресе целиот фудбалски свет, вклучувајќи го и претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез.

Поранешниот фудбалер на Арсенал, Севиља и „белиот балет“ загина во саботата во сообраќајна несреќа. Тој остави сираче 11-годишно момче.

Хозе Антонио Рејес Лопез е фудбалер на Леганес, но по смртта на татко му ќе премине во академијата во Реал Мадрид, при инсистирање на Флорентино Перез.

Шефот на шпанскиот гигант ќе се грижи за момчето и ќе помогне во неговото одгледување додека не стане полнолете