Севилја објави за потпишување договор со напаѓачот Антони Марсијал од Манчестер јунајтед.

Дваесет и шестгодишниот Французин му се приклучи на шпанскиот тим како позајмен фудбалер до крајот на тековната сезона.

Како што претходно беше објавено, зделката го чинеше клубот од Андалузија пет милиони евра.

Марсијал ќе настапува во Севилја со бројот 22. Оваа сезона тој одигра осум натпревари во Премиер лигата и постигна еден гол.