Двајца крадци синоќа ограбиле пекара на улицата Московска во скопската населба Тафталиџе.

МВР соопшти дека според пријавеното, додека едното лице разгледувало што да купи, другото одзело пари од касата.

СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот.