Партнерката на премиерката Ана Брнабиќ, Милица Ѓуриќ, се породи денес во Белград, ексклузивно дознава „Блиц“.

-Милица Ѓуриќ роди син, а пораѓањето се одвиваше во најдобар ред, изјавија за „Блиц“ од кабинетот на премиерката Брнабиќ.

Според сознанијата на „Блиц“, момчето ќе се вика Игор.