Министерката за одбрана Славјанка Петровска вечерва во дебатниот магазин Клик плус на ТВ21 најави втор мандат.

Таа порача дека има многу проекти за кои има простор и ќе бидат сработени во нејзиниот нареден мандат како министерка.

Петровска меѓу другите проекти ги спомена и спомениците кои ги вети и сака да бидат направени, како и други.

Нејзината изјава може да ја погледнете во видеото кое може да го отворите ТУКА.