Ќе ви кажеме нешто што вие самите го знаете, но не сакате да признаете – лебот едноставно не е здрав. И од здравствена гледна точка, не постои оправдана причина да се консумира – освен ако не го следите рецептот за леб од овој кардиолог.

Според кардиологот Стивен Гандри од Небраска, автор на „Парадоксот на растенијата“, постои само еден вид леб што навистина можете да го јадете без грижа на совест. И не е ни чудо што овој леб воопшто не содржи житарки.

Д-р Гандри го нарече „речиси леб“ и не содржи соја, квасец или глутен. А, всушност изгледа како леб!

Од што се состои, се прашувате? Од белки од јајца, брашно од бадеми, кокосово масло, кокосово брашно, брашно од сладок компир, брашно од лешник, путер од бадеми и неколку други мали нешта. Една парче според неговиот рецепт има 90 калории. Се разбира, д-р Гандри започна и со производство, така што, не сака да го открие целиот рецепт. Но, бидејќи тој самиот рече дека инспирацијата за лебот потекнува од палео исхраната, која изобилува со рецепти за леб направени од слични состојки, и вие можете да направите некоја од своите верзии на здрав „речиси леб“ или „за малку леб“. Избравме една од најпопуларните на Интернет во моментов, а можете да истражите варијации на темата.

РЕЦЕПТ:

2 чаши брашно од бадем
1 лажица мелен лен
1 лажичка лен од цело зрно
1/2 лажичка сол
1 лажичка сода бикарбона
     1/2 чаша густин
6 лажици путер
4 јајца
1 лажичка јаболков оцет
1/2 чаша грчки јогурт

ПОСТАПКА

Во голем сад измешајте ги сите состојки во прав и ленот.

Во тенџере, стопете го путерот и оставете го да се излади пет минути. Измешајте го стопениот путер со јајцата, оцетот и јогуртот.

Користејќи гумена шпатула, нежно измешајте ги влажните и сувите состојки додека не добиете брашно. Бидете внимателни да не претерате со мешање, бидејќи така ќе стане премногу густо и мрсно.

Истурете во сад за печење, во кој претходно ќе ставите хартија. По желба посипете со малку лен.

Печете на 175 степени околу 25 минути (проверете со чепкалка за заби за да бидете сигурни дека е готово).

Оставете лебот да се излади во рерната, а потоа исечете тенки парчиња и послужете.