Синоќа околу 00.47 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Зендел Џемаил“ во Скопје настанал пожар во куќа, сопственот на Б.Г.(37) од Скопје.

Во пожарот изгорела штала во која имало еден коњ. Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожзрна заштита Скопје.

Увид ќе се врши во текот на денот.