Ознака: алексис ципрас

Таен меморандум: Ципрас подготвил пропаганден контраудар за пожарите и за Преспанскиот договор

Пожарите го докусурија Ципрас, Каменос ни со еден процент поддршка

ЛИЦЕ ВО ФОКУСОТ: Лага е дека сум корумпирал комити, вели милијардерот Иван Савид(ис), пријателот на Ципрас

ДАЛИ РАБОТАТ КООРДИНИРАНО: И Ципрас најавува предвремени избори во Грција

Ципрас ќе го чека соседот да ја заврши работата, па в година ќе средува во својот двор

За Еди Рама веќе сме „Северна Македонија“

Нема 180 гласови: Ципрас вети ратификација на договорот со најголемо можно мнозинство

Свет 09:33

Грција подготвена за зделка со Германија за враќање азиланти

Свет 21:32

Ципрас со намера за одвојување на Грчката православна црква од државата

ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ЈА ДРОБИ КОАЛИЦИЈАТА НА ЦИПРАС: Мнозинството падна на 152 пратеника