Ознака: Ѓорге Иванов

В понеделник почнува Школата за млади лидери, еден од предавачите е познатиот Дејвид Голдсмит

ПРЕТСЕДАТЕЛСКА ОДЛУКА: Иванов стави вето на договорот Ципрас – Заев и застана во одбрана на Уставот

ИВАНОВ ОДГОВОРИ НА ЗАКАНИТЕ ОД ЗАЕВ: Мојот став за штетниот договор е непромент

Пратеникот на „Златна зора“ го бараат за да го уапсат, што со Тричко?

Честитки за Бајрам и пораки за добрина и простување

Меѓународен дипломатски скандал: Борисов и Захариева ги откажаа средбите со Иванов

Иванов само две минути разговарал со Заев и Димитров, одбил да слуша за придобивките од договорот

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ Иванов: Несериозно и неодговорно е за името да се решава на телефон

Атина му прати порака на Иванов-нашата позиција е јасна, ерга омнес

Иванов бара одговори за исходот од разговорите на Димитров за името