Ознака: хелсинки

ДЕНДИАС: Јасно му ставив на знаење на господинот Димитров дека Грција ќе инсистира на строго спроведување на договорот

Свет 14:13

Средба во Хелсинки: Катругалос и Чавушоглу за намалување на тензиите во Егејско Море

Свет 11:08

КОНГРЕС НА ЕПП ВО ХЕЛСИНКИ: Германецот Mанфред Вебер и Финецот Александер Стуб кандидати за можен наследник на Јункер

Свет 09:59

ТРАМП-ПУТИН: Како 400 милиони долари, од 1,5 милијарди илегално изнесени од Русија, завршиле за кампањата на Хилари Клинтон?

Свет 00:56

ТРАМП ЗА СЕВЕРЕН ПОТОК 2: Со Меркел разговараме со силни тонови, со Русија ќе се натпреваруваме

Свет 19:16

ТРАНСКРИПТ од прес-конференцијата во Хелсинки: Трамп: Односите САД – Русија беа најлоши до сега, но тоа се смени пред 4 часа

Свет 16:55

Прва порака од Хелсинки: Трамп до Путин – светот сака да не види заедно

Свет 13:39

УТРЕ РУСКО-АМЕРИКАНСКИ САМИТ ВО ХЕЛСИНКИ: Путин и Трамп во палата од 19 век ќе одлучуваат за иднината на 21 век

Свет 11:35

Самит Путин – Трамп: Хелсинки бил домаќин на повеќе историски средби меѓу САД и Русија

Свет 15:39

Хелсинки на 16 јули е домаќин на средбата меѓу Трамп и Путин