Ознака: јапонија
Свет 11:15

ПОМОШ ОД ТОКИО ЗА КИЕВ: Јапонија ја поддржува Украина, нема оружје и муниција, но се обврза да и даде 10 милијарди долари

НАМАЛЕН БДП: Јапонија падна во рецесија и ја загуби позицијата трета по големина светска економија, која сега ја презеде Германија

Свет 09:49

СМРТНА КАЗНА ВО ЈАПОНИЈА: 45-годишниот Шинџи Аоба во 2019-та подметна пожар во студио во Кјото, при што загинаа 36 лица

Свет 12:11

НОВ ИНЦИДЕНТ НА БОИНГ 737: Авионот на АНА принудно слета со пукнат прозорец на пилотската кабина набргу по полетувањето

Свет 12:53

КАМИКАВА ВО КИЕВ: Јапонија ќе плати 37 милиони долари во фондот на НАТО за поддршка на Украина во војната против Русија

Свет 08:15

ЗАГИНАА 64 ЛИЦА: Спасувачките служби во Јапонија подготвени за пребарување и спасување на преживеани од земјотресот

Свет 13:19

ЗЕМЈОТРЕСИ ВО ЈАПОНИЈА: Бројот на загинати во силниот земјотрес од 7,6 степени што вчера ја погоди земјата се зголеми на 48 жртви

Свет 13:46

ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ЈАПОНИЈА: Повеќе од 32.500 домови без струја по силниот потрес, опасност од цунами и во источна Русија

Свет 09:00

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ЈАПОНИЈА: Издадено предупредување за цунами по потресот од 7,6 степени во Ишикава, најјак по 1885 г.

Свет 07:45

ЈАПОНСКА ЧЕСТ: Четворица министри, меѓу кои и десната рака на премиерот Кишида, денеска поднесоа оставка поради скандал