Ознака: Ливерпул
Спорт 13:45

ФРАНЦУСКО МВР: Клоп е тој што ги повика навивачите да дојдат дури и без билети, тој е виновен за немирите на финалето

Спорт 13:40

ДИРЕКТОРОТ НА ЛИВЕРПУЛ: Француската министерка за спорт да се извини за изјавите против британските навивачи по финалето

Спорт 13:04

ЕМЕРИ: Виљареал немаше сили да се спротивстави на намерата за пресврт на Ливерпул

Спорт 13:00

Ливерпул постигна рекорден број голови во една сезона во сите натпреварувања

Спорт 10:01

Клоп: Ливерпул одигра добро, расположението и на реваншот со Виљареал треба да биде исто

Спорт 11:30

РАНГНИК ПО ПОРАЗОТ: Ливерпул е шест години понапред од Манчестер Јунајтед

Спорт 11:38

ГВАРДИОЛА: Тешко се игра против Ливерпул, имаат опасен напад но, сепак ги оставивме живи

Спорт 14:02

Симоне Инзаги по поразот од Ливерпул: Интер го одигра најдобриот натпревар во сезоната

Спорт 12:54

Тухел по израмнувањето со Ливерпул: Одлично реагиравме на примените голови

Спорт 12:18

Премиер лига: Вајналдум од ПСЖ може да се врати во Ливерпул