Ознака: Ливерпул
Спорт 13:04

Клоп по поразот од Наполи: Ливерпул има тежок период, ја преземам одговорноста

Спорт 13:47

КЛОП ЗА ПОРАЗОТ ОД ЈУНАЈТЕД: Беа поагресивни од нас, имаме тешка ситуација со повреди во тимот, функционираме со 15 играчи

Спорт 13:43

ТЕН ХАГ ЗА ПОБЕДАТА НАД ЛИВЕРПУЛ: Ова е само почеток, можеме да играме поопасно

Спорт 11:38

Клоп ќе бара службена победа за Ливерпул доколку натпреварот со Манчестер јунајтед се одложи поради протести на навивачите

Спорт 13:45

ФРАНЦУСКО МВР: Клоп е тој што ги повика навивачите да дојдат дури и без билети, тој е виновен за немирите на финалето

Спорт 13:40

ДИРЕКТОРОТ НА ЛИВЕРПУЛ: Француската министерка за спорт да се извини за изјавите против британските навивачи по финалето

Спорт 13:04

ЕМЕРИ: Виљареал немаше сили да се спротивстави на намерата за пресврт на Ливерпул

Спорт 13:00

Ливерпул постигна рекорден број голови во една сезона во сите натпреварувања

Спорт 10:01

Клоп: Ливерпул одигра добро, расположението и на реваншот со Виљареал треба да биде исто

Спорт 11:30

РАНГНИК ПО ПОРАЗОТ: Ливерпул е шест години понапред од Манчестер Јунајтед