Ознака: пендаровски

ПЕНДАРОВСКИ ЗА ВЕЛИГДЕН: Следејќи го примерот на Христос, да се сплотиме за хумано и праведно македонско општество

ПЕНДАРОВСКИ: Ако сегашнава опозиција дојде на власт нема да влеземе во ЕУ и да станеме рамноправна членка до 2050 година

СПМ: Пендаровски бескрајно ги сака неговите бугарски пријатели, и покрај ветото во ЕУ, за кое му била крива опозцијата во Македонија

ПРЕЧЕК НА ПЕНДАРОВСКИ: Стево плус ДУИ е еднакво на опозиција – транспарент од пречекот од граѓаните за вчерашниот митинг

АМБАСАДОРОТ ДАБИЌ: Пендаровски лаже и заплашува дека Македонија ќе била исклучена од НАТО ако се раскинел Договорот од Преспа

ПЕНДАРОВСКИ: Ако го поништиме Договорот од Нивици, оти не ве бендисува Северна, просто кажано ќе не исклучат од НАТО

ПЕНДАРОВСКИ: Клучен датум е 24 април, да покажеме дека сме побројни, па опонентите да останат опозиција уште 4 или 5 години

ПЕНДАРОВСКИ: Во трката за претседател сум за да победам оти мнозинството граѓани се задоволни од мојот досегашен мандат

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски мандатот го арчеше со „как си љубави“, а дното го достигна со „Гоце Делчев се декларирал како Бугарин“

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски прифати позиција Бугарија да може и за минатото да и става вето на иднината на Македонија во ЕУ