Ознака: рубља

Стабилната рубља привлече рекорден број странски работници во Русија, најмногу од бившите СССР земји, но и од ЕУ, САД и Кина

БЛУМБЕРГ ЗА САНКЦИИТЕ И ПАРАДОКСОТ: Рубљата во однос на доларот зајакна за 11 отсто, највисок скок меѓу 30-те главни валути во светот

БЕРЗА ВО МОСКВА: Руската рубља во однос на еврото вчера изненадувачки се искачи на највисоко ниво во последниве две години

НБМ ЈА ВРАТИ РУБЉАТА: Два месеца по одлуката на Русија за плаќање на гасот во рубљи руската валута повторно на македонската курсна листа

Свет 09:22

Украина: Градот Херсон од 1 мај ќе ја користи рубљата како платежно средство, тврдат руски претставници

ГОЛЕМ СКОК, ПО ГОЛЕМИОТ ПАД: Рубљата денеска посилна отколку пред почетокот на војната во Украина, Русија и натаму купува злато

Напад на доларот: Москва предлага трговијата со Турција да биде во рубљи и лири