Ознака: северна кореја
Свет 21:01

РОДОНГ СИНМУН: 800.000 студенти и работници во Северна Кореја се пријавиле доброволци ако треба да се бранат од САД

Свет 09:33

АМЕРИКАНСКИ ИЗВОРИ: Ким Џонг-ун свика средба со функционери заради стравувањата од недостиг на храна во Северна Кореја

Свет 09:38

НОЌНА ПАРАДА ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА: Ким Јонг Ун го покажа својот нуклеарен арсенал со повеќе интерконтинентални ракети

Свет 11:56

Северна Кореја лансираше три балистички ракети во територијалните води на Јужна Кореја

Свет 12:54

САД БАРА ПОМОШ ОД КИНА: Блинкен најави дека ќе бара од Кина да помогне во преговорите со Северна Кореја

Свет 10:28

ЈУЖНА КОРЕЈА: Северна Кореја истрела две балистички ракети, тестирањето го надгледуваше лидерот Ким Џонг Ун

Свет 12:49

Северна Кореја изврши ново тестирање на нуклеарно оружје со погон на цврсто гориво

Свет 11:28

Северна и Јужна Кореја истрелаа предупредувачки оган, двете страни се обвинија дека ја нарушиле поморската граница

Свет 12:21

СЕВЕРНА КОРЕЈА: Нашите ракетни тестови се за самоодбрана од директните воени закани од САД

Свет 11:35

Шарл Мишел остро го осуди севернокорејското лансирање на балистичка ракета над Јапонија