Ознака: војник
Свет 13:51

Во Украина почна првото судење за воено злосторство на руски војник, Кремљ тврди дека Киев измислува обвиненија

Мечка нападна и усмрти американски ветеран од Авганистан на Алјаска

Свет 11:33

Уапсен војникот кој уби петмина во фабрика за оружје во Украина

ФИЛИПЧЕ ПОТВРДИ: Македонски војник кој бил заразен со Ковид-19 во Африка, во тешка состојба, се транспортира на Инфективна во Скопје

ВОЈНИКОТ ОБВИНЕТ ЗА ИНЦИДЕНТИТЕ НА МЕЧКИН КАМЕН: Ова е како во инквизицијата, ќе поднесам тужба!

ШАРЕНИ СТАНДАРДИ: На рапорт војник што славел на Мечкин Камен, а херој беше војникот што маршираше со шарените кои ја запалија канцеларијата на врховниот командант

Свет 10:30

Американски војник со тенк се бркал со полицијата низ улиците на Ричмонд

Војник на АРМ повреден при боево гаѓање со рачен ракетен фрлач

Свет 15:02

Починал американски војник во Бондстил на Косово, втор случај годинава