Вчера околу 09 часот и 30 минути на улица „54“ во Скопје бил лишен од слобода и приведен М.Р. (32) од Скопје.

Имено тој бил уапсен поради тоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.