Времето денеска ќе биде променливо облачно со магла по одделни котлини.

Утринските температури ќе се движат од -6 до нула степени, а дневните од 2 до 10 степени.

Во наредните денови се очекува променливо облачно време со поверемни локални врнежи од дожд на пониските места и снег на повисоките места и планините. Во втората половина од неделата врнежите се очекува да бидат пообилни.