(ВИДЕО) МИЦКОСКИ: Лажат, тоа им е стил, пари нема,а долговите растат!

/ 28.05.2020

Зоран Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата. Пари за поддршка нема, а долговите растат. Лагата е стил на однесување на СДСМ и овие луѓе. Сето она што го гледавме во претходните години, сега се повторува, вели во својата Фејсбук објава лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.


Од истата категорија