ВМРО-ДПМНЕ одново ќе протестира – во сабота во 18 и 30

/ 30.09.2020

Мафија на власт, колку повеќе тоне во својот криминал и корупција, толку повеќе удира по својот народ и политичките неистомисленици. Оваа власт во недостаток на успеси и во услови на секојдневни порази на секое поле, сѐ повеќе се врти кон политички прогон и застрашување. Министерот за неправда наместо да прави реформи, јавно се заканува и им прејудицира казни на сите кои не мислат како Заев. Тоа е таа Заев-неправда по рецептот јавно да се најавуваат пресудите и од страна на Заев и од страна на министер за правда и од страна на обвинители и судии. Мафијата работи по принципот, МАФИЈА ТЕ ТУЖИ, МАФИЈА ТЕ СУДИ.
Затоа гледаме стотици случаи кајшто мафијата на власт удира по новинари, удира по опозицијата, удира и по народот. Кацарска е наградена со место во Уставниот суд. СЈО ги изеде народните пари, а народот не виде правда, стои во Фејсбук статусот на Игор Јанушев, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

-Селективната Луј Витон правда не е правда, туку маша како да се заштити криминалот на екипата на Заев.
Оние судии и обвинители кои работат по директивата на Заев потоа се унапредуваат и наградуваат. Тоа народот го гледа и затоа довербата во правосудството е минорно. Народот и ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротивстави на неправдата и на мафијата на чело на Заев која владее султански со Македонија.
Доаѓа време кога овој султанизам ќе падне и кога мафијата ќе одговара за целата неправда заедно со нивните помагачи и слепи послушници кои го газат својот народ. Во сабота, во 18:30 часот, збирно место пред Министерството за правда, улица Македонија, плоштадот, до Основното јавно обвинителсто. Протестираме против неправди, реваншизам и политичко насилство! Се гледаме!, пишува Јанушев.


Од истата категорија