Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 9 до 19, а дневната од 27 до 34 степени.

Во Скопје, сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе достигне до 31 степен.

Во следните денови времето ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе биде без позначителни промени.