Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб променлив ветер.

Утринските температури ќе се движат од -5 до 3 степени, а дневните од 9 до 17 степени.

Во Скопје слично време со температура до 14 степени.

Во вторник по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, а кон крајот на денот најпрвин во западните, а во текот на ноќта и во среда и во останатите делови ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни.

Утринската температура ќе биде во пораст.