Зекири, сопругата и бебето на Инфективна со благи симптоми

/ 03.06.2020

Пратеникот Мухамед Зекири и неговото семејство се хоспитализирани, но имаат благи симптоми, само зголема температура.

Министерот Филипче на денешната прес-конфренција рече дека нема информација дали некој од останатите носители на јавни функции кои се заразени е во болница. Се уште се прават тестови на сите кои биле во контакт со него.


Од истата категорија