Лионел Меси, Жерар Пике и Серхио Бусктест ќе го пропуштат вечерашниот натпревар од 1/16 финалето на Купот на Шпанија против Ибица.

Каталонскиот клуб објави дека со одлука на стручниот штаб, тројцата играчи добија одмор.

Натпреварот Ибица – Барселона ќе почне вечер во 19 часот.