Најмалку шест лица се повредени утрово кога авион на „Флај Џамајка“, кој летал за Торонто, принудно слета во Гвајана.

Авионот, со 120 патници и осум членови на екипажот, принудно слета поради проблеми со хидрауличен систем.

Шесте патници се здобија со полесни повреди при слетувањето на меѓународниот аеродром Чеди Џаган.