Американскиот клуб Интер Мајами има намера да го привлече напаѓачот на Барселона, Луис Суарез, објави „Мундо Депортиво“.

Според весникот, Уругваецот планира да игра во Американската лига во јануари или во летото 2020 година.

Интер Мајами е подготвен да понуди на 32-годишната sвезда 4-годишен договор. Договорот на Суарез со Барселона е до 2021 година.

Клубот на англиската легенда Дејвид Бекам ќе започне со учествуво во МЛС во 2020 година.