ФИЈАСКО НА КАМПАЊАТА – Никој не дојде на дебатата за референдумот на Антички, јавува Охрид1.ком.

Брука пред министерот за Европа при германското МНР, Михаел Рот, рподлжува порталот кој како што може да с евии и од видеиото истакнува дека во Антички театар во Охрид во моментов како дел од кампањата за референдумот тече дебата на која присуствува министерот за надворешни работи Никола Димитров, градоначалникот на Охрид Јован Стојаноски, Јани Макрадули, како и германскиот министер за Европа Михаел Рот.

Античкиот театар е празен, а во публиката седат вработени во општинската админситрација кои стојат и глумат публика.

Се погласни се констатациите на аналитичарите дека референдумот во Охрид е пред колапс, и дека власта ќе мора или да прави фалсификат или да се соочи со фијаско во градот Охрид.

Видете ги сите овие #ИзлезиЗа ликови колкава гужва направија пред господинот Михаил Рот од Германија во античкиот театар во Охрид.#Бојкотирам странски емисари кои се мешаат во внатрешните работи на Македонија. 🇲🇰❤️🇲🇰

Gepostet von Бојкотирам am Freitag, 14. September 2018