Ознака: челзи
Спорт 12:36

Хрватот Перишиќ е на чекор пред трансфер од Интер во Челзи

Спорт 13:46

Челзи продаден за 4,25 милијарди фунти, Абрамович повеќе не е сопственик на клубот

Спорт 10:03

Премиер лига: Бакајоко би можел да се врати од Милан во Челзи

Спорт 11:21

Челзи ќе го игра реваншот против Реал Мадрид без Лукаку, белгиецот има повреда на петицата

Спорт 12:10

Британија ќе му дозволи на Абрамович да инвестира 30 милиони фунти во Челзи

Спорт 14:36

Британските власти апелираат навивачите на Челзи да не го скандираат името на Абрамович

Спорт 13:55

Тухел: Останувам тренер на Челзи до крајот на сезоната, мора да живееме ден за ден

Спорт 14:40

Британски милијардер заинтересиран за купување на Челзи, клубот е под санкции бидејќи е во сопственост на Роман Абрамович

Спорт 14:25

Имотот на Челзи е замрзнат, натпреварите ќе се одвиваат непрекинато, но Абрамович не може да го продаде клубот бидејќи е руски бизнисмен

Спорт 14:05

Турскиот милијардер Мухсин Бајрак заинтересиран за Челзи од Роман Абрамович