Ознака: грција
Свет 09:51

ШТРАЈК ВО ГРЦИЈА: Синдикатите реагираат за новиот закон со кој, меѓу другото, се легализира работата на две различни работни места

Свет 13:38

ПОМОР ВО ГРЦИЈА: „Даниел“ уби над 200.000 животни, пријавени се 61.786 овци и кози, 19.355 свињи, 5.306 говеда и 123.810 птици

Свет 13:13

ПО ПОПЛАВИТЕ ВО ГРЦИЈА: Затворената делница од автопатот Солун – Атина ќе биде отворен денеска или во текот на викендот

Свет 13:06

(фото) ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО ГРЦИЈА: Загинаа 4 лица при судар на грчки автомобил и српски автобус близу границата со Македонија

Свет 12:18

ЗАТВОРЕН АВТОПАТОТ АТИНА – СОЛУН: Тесалиската низина која е најпогодена од поплавите носи 5 отсто од БДП во Грција

Свет 12:07

ПРОДОЛЖУВА ЕВАКУАЦИЈАТА ВО ГРЦИЈА: И денеска акција за спасување на граѓаните заглавени во објекти во поплавените подрачја

Свет 09:30

ЗАТВОРЕН АВТОПАТ ВО ГРЦИЈА: Сообраќајот е во прекин меѓу Солун и Атина, а возилата се пренасочуваат кон автопатот Егнатија

Свет 10:28

ГРЦИЈА ПО ГОЛЕМОТО НЕВРЕМЕ: Загинаа 6 лица, најмалку 6 се исчезнати, од кои 4 се странски државјани, од Австрија и Германија

Свет 12:15

БИБЛИСКО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА: Најпогодени се Волос, Кардица, Трикала и Пилио, каде 3 лица ги загубија животите и неколку се исчезнати

Свет 09:10

ДАНИЕЛ ПУСТОШИ ВО ГРЦИЈА: Од екстремното невреме едно лице загина, едно е исчезнато, синоќа беше евакуиран дом за стари лица