Ознака: груевски

СУДСКИ СЕРИЈАЛ ОД „БОМБИТЕ НА ЗАЕВ“: СЈО побара, а судот одобри уште еден притвор за Груевски

Заев: Ги знам сите детали за бегството на Груевски, а ќе ги кажам кога ќе дојде време

СOБРАНИЕ: Комисијата без опозициски пратеници му предложи на Талат Џафери да му се одземе имунитетот на Никола Груевски

ОРБАН: Зад прогонот на Груевски стои Сорос

ГРУЕВСКИ: Не избегав од правдата, продолжувам да ја барам за сите жртви на политичкиот прогон и да ја продолжам борбата за македонската кауза

Сијарто: Ни Унгарија, ниту Груевски не прекршиле закон со неговото патување

(ВИДЕО) ВУЧИЌ: И Борис Тадиќ купи возило во Србија како Никола Груевски, но нема причина за апсење

АДВОКАТ МИЛАНОВ: Со Груевски контактирам по телефон, а неговиот нов број го знае и полицијата

ДАРМАНОВИЌ: Нема ништо спорно во преминувањето на Никола Груевски низ Црна Гора

ЗАЕВ: Груевски ќе биде вратен во Македонија, а Унгарија да каже дали бил киднапиран