Ознака: идентитет

ЕКСКЛУЗИВНО ЗА ДЕНЕШЕН, МАРИЈАНА ПЕТИР: За доброто на Македонија работев со сите, за жал новата Влада не комуницира со неистомисленици

ФРАНСОА АЛФОНСИ, ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЕФА: Договорот го поткопува македонскиот идентитет и се откажува од македонското малцинство

ИНТЕРВЈУ со Нестор ОГИНАР, македонски активист од Њујорк – „Преспанскиот договор“ е стапица во која Македонија е фатена со двете нозе

ВМРО-ДПМНЕ: Заев преку договорот спроведува модерен геноцид врз Македонците

СТОИЛКОВСКИ: Договорот го урива, а не го штити идентитетот

ГРУЕВСКИ: Откажување од дијаспората, историјата, АСНОМ, Илинденското востание и идентитетот

Козијас кај Ципрас, го чекаат телефонското „ало“ од Заев

Мицотакис: Прозорецот за договор за името е затворен!