Ознака: ковид

ПОЛИТИКО: ЕУ не се засити од вакцини против Ковид, готви нов тендер за 150 милиони дози за кои е заинтересирана и Македонија

Свет 09:26

КОВИД КРИМИНАЛ ВО САД: Запленети на 1,4 милијарди долари, украдени од помошта за Ковид-19 и над 3.000 кривично обвинети

КОМИСИЈА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ: Ќе се укинат сите задолжителни мерки за Ковид-19 во Македонија, освен препораката за боцкање

КРАЈ НА ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД: Белата куќа објави дека странците кои доаѓаат во САД не мора веќе да се вакцинирани

ДЕКЛАСИФИКАЦИЈА ВО САД: Џо Бајден потпиша закон со кој се дозволуваат информации за потеклото на Ковид-19

ТРИ ГОДИНИ ПОТОА: Силни дози од вбризган страв, паника и полициски час против коронавирусот и песни од тераси за Филипче

ПОВТОРНО ПЛАШЕЊЕ НА НАРОДОТ: Се појави најзаразен сој на Ковид-19 наречен кракен, тој е „роднина“ на омикрон и е понеопасен од него

ВЛАДА НА В. БРИТАНИЈА: Ние не планираме ковид-тестови за гостите од Кина откако нови мерки воведоа САД и уште неколку други земји

ТВИТЕР СО НОВА ПОЛИТИКА ЗА КОВИД-19: Илон Маск ги укина мерките за борба против спорни информации за коронавирусот

КРАЈ ЗА ОДБРАНАТА ОД КОВИД: Твитер веќе нема да се бори против вести кои се сметаат за дезинформации околу коронавирусот