М.Х. (23) од велешкото село Оризари е тешко повреден откако брат му физички го нападнал во семејната куќа.

Како што соопшти полицијата, на тепачката и претходела расправија по што Ј.Х.(30) го нападнал својот брат М.Х..

Случајот е пријавен вчера околу 06:30 часот во СВР Велес. Се преземаат мерки за негово расчистување.