Пољакот Роберт Левандовски со ножички даде неверојатен гол на мечот против Динамо Киев и донесе водство на мечот во 14 минута.

Овој еврогол беше негов 9 погодок сеознава во Лигата на шампионите со кој ја зацрврсти првата позиција на листата на стрелците.

На Баерн Минхен им недостасуваа 7 стартни играчи поради изолација од Ковид-19, повреда или суспензија.

Немајќи замена за стартните играчи кои недостасуваат, тешката задача остана на Левандовски, Милер и Сане кои не им преостана ништо освен да доминираат на теренот.

Голот со ножички на Левандовски може да го погледнете околу 30 секунда од видеото.