Пратеникот Амди Бајрам, коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, испрати честика по повод промената на уставното име на Република Македонија.

Видно возбуден и расположен, пратеникот кој секогаш е со тие што се на власт, се обрати од Ромскиот бал што синоќа се одржа во скопскиот хотел Алекасандар Палас.

Во видеото слушнете ја честитката за Северна до тие 81 пратеници што „државните интереси ги ставиле над партиските“.

 

Amdi Bajram na Romskiot bal i go cestita imeto Severna Makedonija

Gepostet von Dule Micic am Freitag, 11. Januar 2019