Владата денеска ќе одржи свечена седница по повод годишнината од членството на Македонија во НАТО.

Со седницата ќе претседава техничкиот премиер Талат Џафери, најавија од владината прес-служба.

Деновиве се одбележуваат четири години од членството на Македонија во НАТО и 75 години од формирањето на Алијансата.

Фото: МИА архива