Нашиот свет е исклучително штетен, од издувните гасови на автомобилите до рафинирано ѓубре што го јадеме, козметичките производи, кои ги попречуваат нашите хормони, па сè до хемикалиите во овошјето и зеленчукот.

Како одговор на овие загадувачи, нашето тело произведува шљам или масно ткиво. Масните наслаги акумулираат во себе токсините. Звучи прилично одвратно, зар не?

Нашето тело има некои навистина неверојатни функции. Има природна способност да се заштити. Нашиот систем може сам да се детоксицира и да се поправи сам од себе. Ако системот е сериозно спречен во тоа, можат да се појават сериозни болести.

Ова можат да бидат оние 3, 5, 7 или 10 кг вишок со кои се бориме? Исто така, можат да биде причина за постојан замор, слабо варење, оштетен имунолошки систем и нетолеранција на одредена храна.

Ова може да биде еден од најосновните фактори за вашите проблеми. Фактори поради кои не успевате да се ослободите од тоа сало. За да го започнете процесот директно и брзо на согорување на маснотии, а со тоа и на отровите, започнете да пиете наутро еликсир од лимон.

Направете го тоа веднаш штом ќе станете наутро. Користете природни состојки, ако е можно, наместо обработени варијанти.

Активни состојки: 1 чаша вода на собна температура, 1 сок од лимон, 1 лажичка суров јаболков оцет, 1 лажичка суров мед или неколку капки стевија, 1,25 см ѓумбир корен или четвртина лажичка изрендан ѓумбир.
(Користете ја стевијата ако сте на диета за чистење од габи или диети со малку шеќер).

Забелешка: Ако се чувствувате лошо или вашите гради стануваат вкочанети откако ќе го консумирате утринскиот пијалак со лимон, исфрлете го јаболковиот оцет.

Оваа реакција може да се појави поради лансирање на бацили меѓу несакани токсични материи од страна на телото.
Продолжете да го конзумирате еликсирот редовно, само без оцет, најмалку три дена и после тоа, а потоа обидете се повторно да го вметнете или барем половина лажичка.

Ако реакцијата продолжи по повторното воведување, продолжете редовно да консумирате само вода од лимон.

Неверојатните својства на утринскиот еликсир од лимон:

Неверојатните својства на утринскиот еликсир од лимон:

– Ако го започнете утрото со овој пијалак, вашето тело сигурно ќе реагира со зголемување на варењето на ензимите од храната и подобрување на варењето во целина.

– Вашиот црн дроб ќе ги исфрли токсични материи. Ќе ги измие насобраните маснитии од организмот.

– Дефинитивно ќе добиете здрава и урамнотежена доза на витамин Ц и калиум, од минерали.

– Ја контролира и вашата телесна тежина.

– Нивото на шеќер во крвта ќе се подобри.

– Вашата pH вредност дефинитивно ќе достигне повисока алкалоидност.

После неколку дена практикување на овој метод, ќе започнете да откривате огромно зголемување на секрецијата на слуз од телото. Ако загубата на здив беше знак или симптом, тоа ќе го намали и ќе му овозможи на стомакот да ги разложува вашите оброци.