Четириесетидвегодишната Колумбијка, пејачката Шакира, се занимава и со дизајнот. Таа го покажа својот предлог за летото.

Розов костим за капење со реси, што, се разбира, таа прва го облече.

Потоа го покажа на Инстаграм и тоа од сите страни.

 

View this post on Instagram

 

Check out the bathing suit I designed! Qué les parece este vestido de baño que diseñé? Shak

A post shared by Shakira (@shakira) on