Два руски воени борбени авиона Су-34 се судриле во воздух над Липетскиот регион, пренесе ТАСС.

Агенцијата наведува дека до несреќата дошло поради грешка на пилотите, но во првичните информации не се наведува дали во неа им настрадани.

Не терен веќе излегле експерти од Комисијата за испитување на авионски несреќи.