Јавната обвинителка Вилма Рускоска коментирајќи го пишуваањето на италијанскиот весник „Ла Верита“ за поткуп на гласачи, во кои учествувале бившиот премиер Зоран Заев и неговиот брат Вице, вели дека одлучила да не ги процесуира до судот бидејќи не видела докази за изборни нерегуларности.

– Кога немате докази нема што да процесуирате до судот, изјави Русковска за ТВ Канал 5.